Autorka bestselleru o výchove Slávka Kubíková: „Nerozbitné“ dieťa nie je mimozemšťan
34:44

Autorka bestselleru o výchove Slávka Kubíková: „Nerozbitné“ dieťa nie je mimozemšťan

07.03.2021
Prečo je dôležité mať komunitu rodín, ktoré vyznávajú rovnaké hodnoty, a ako pripraviť deti do sveta, aby obstáli medzi rovesníkmi? „Žijeme takú dobu, že je potrebné, aby deti vyrastali v komunite ľudí, ktorí rozmýšľajú rovnako. Pokiaľ je v tom rodina osamotená, pre dieťa je veľmi náročné vyrovnať sa s tým, že všetci jeho rovesníci žijú inak, ako to má ono doma. Jednoducho potrebuje vidieť, že nie je mimozemšťan. Potrebuje mať okolo seba aj také deti, ktoré vyznávajú rovnaké hodnoty, aby ľahšie odolalo lákadlám a nástrahám tejto doby,“ hovorí Slávka Kubíková v Postoj TV. Je autorkou úspešných kníh o výchove Klub nerozbitných detí a Krotitelia displejov. Práve v nich sa snaží rodičom ukázať, čo robí deti nerozbitnými a čo im môže pomôcť prežiť v modernej dobe tabletov a instantných riešení. „Je to taká moja cesta zozbieraných poznatkov z teórie a praxe, o ktoré som sa chcela podeliť. Zamýšľala som sa nad tým, ktoré aspekty sú vo výchove dôležité a čo je nepodstatné. A vlastne, to je to hlavné a dokonca odporúčané, niektoré veci vôbec neriešiť,“ opisuje, čo bolo pre ňu samu ako mamu prínosom. A plánuje aj tretiu knihu? „Mojou treťou knihou je vzdelávacia skupina pre základoškolákov Citadela, ktorá ponúka hodnotové ukotvenie, stáročiami overený vzdelávací model a pútavú formu učenia. Je to škola pre nerozbitné deti. Plní sa mi sen o tom, že chceme ponúknuť deťom a ich rodičom komunitu, ktorá stavia na kresťanských hodnotách a inom prístupe k vzdelávaniu, ako sme zvyknutí na bežných školách,“ načrtáva základný koncept Citadely. V rozhovore sa ešte dozviete: - či „nerozbitné deti“ nežijú vo svojej bublinke, ktorá môže ľahko prasknúť, keď sú zrazu konfrontované s okolitým svetom, - či ich koncept vzdelávania nezaváňa elitárstvom, - či nie je pre prvákov štúdium klasikov a dejín na úkor písania, čítania či počítania, - čo by odporučila zo vzdelávacích metód Citadely, aby rodičia zapracovali do svojho domáceho učenia sa s deťmi, - ako sa jej samej darí aplikovať zásady opísané v knihách vo výchove vlastných detí. Moderuje Jana Zlatohlávková

Podcast Podcast denníka Postoj je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.