Opera Viva! #05: SMART theatre – online dielne kreatívnej (nielen) opernej kritiky pre mladých
28:08
Podcast: Opera Viva!

Opera Viva! #05: SMART theatre – online dielne kreatívnej (nielen) opernej kritiky pre mladých

19.04.2021
Do najnovšieho podcastu Štátnej opery prijala pozvanie známa operná historička a kritička Michaela Mojžišová. S dramaturgičkou Alžbetou Lukáčovou sa budú rozprávať o zaujímavom onlajnovom projekte SMART theatre, ktorý je zameraný na kultivovanie a vzdelávanie mladých divákov, možno i budúcich divadelných kritikov a kritičiek. Otvárajú i témy, ktoré súvisia s minulosťou a súčasnosťou operného umenia na Slovensku a dotýkajú sa aj umeleckých aktivít Štátnej opery. Rozhovor zároveň prináša odborný pohľad na stav súčasnej opernej kritiky, na jej úlohu, kritériá a ciele. Obe dámy síce pôsobia v rôznych sférach operného divadla, no v rozhovore obe ostria cez hľadáčik profesionálnej kritiky. Hosť: Michaela Mojžišová

Podcast Opera Viva! je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.