Podcast Opera Viva! #08: Dana Hashimoto: „Japonci nám operu závidia.“
29:02
Podcast: Opera Viva!

Podcast Opera Viva! #08: Dana Hashimoto: „Japonci nám operu závidia.“

31.05.2021
Zahraničná spolupráca Štátnej opery má najbohatšie väzby na ďaleký východ, na Japonsko. Je to už 25 rokov, čo sa začali budovať živé a plodné umelecké kontakty, ktoré pretrvávajú dodnes. Vzájomná spolupráca má podobu koncertných turné, ktoré viackrát do roka organizuje Slovenka žijúca v Japonsku Dana Hashimoto. V rozhovore približuje ako sa jednotlivé koncerty pripravujú, akú majú dramaturgiu i to, ako odlišne v Japonsku funguje zabezpečovanie kultúrnych podujatí v porovnaní Slovenskom. Približuje špecifiká japonského publika a japonskej spoločnosti ako takej. Hovorí však predovšetkým o tom, čo Japoncov a Slovákov spája. Podcast pripravila a moderuje Alžbeta Lukáčová. Hostka: Dana Hashimoto

Podcast Opera Viva! je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.