Ladnosť, elegancia, ale aj štýl ulice. Tanečný šport čaká olympijská premiéra
34:39

Ladnosť, elegancia, ale aj štýl ulice. Tanečný šport čaká olympijská premiéra

03.12.2020
Tanečný šport, v minulosti nazývaný (súťažný) spoločenský tanec, je spojením elegancie a krásy pohybu tanečného páru so sférou športu. Ladnosť, dokonalé choreografie, skvelá fyzička, tým všetkým sa vyznačuje šport, ktorý bol v roku 1997 uznaný Medzinárodným olympijským výborom. V roku 2024 by sa mala súčasť tohto športu, breakdance, dokonca premiérovo predstaviť v programe OH ako ukážkový šport na sviatku športu v Paríži. Redaktor Stanislav Benčat sa v ďalšom Olympijskom podcaste rozprával s prezidentom Slovenského zväzu tanečného športu Petrom Horáčkom.

Podcast Olympijský podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.