11. Daria Molnár: multipotencialita, práca so strachom v kreativite
01:40:49

11. Daria Molnár: multipotencialita, práca so strachom v kreativite

26.11.2020

Rozhovor s osobnou koučkou Dariou Molnár (Soul Alignment Coach), ktorá sa vo svojej práci venuje otázkam kreativity, práce so strachom a pomáha ľuďom na ceste za sebapoznaním a napĺňaním svojho potenciálu.  

Rozprávame sa o úlohe motivácie a disciplíny v kreatívnych procesoch, o význame sebareflexie a definovania si cieľov a očakávaní. Hovoríme aj o prístupe k strachu a obmedzujúcim presvedčeniam, ktoré nám bránia robiť veci, ktoré chceme - no a nechýbajú ani praktické tipy na prácu s našimi pochybnosťami a perfekcionizmom. 

(5:00) - Špecifiká práce s dospelými, práca so strachom (8:50) - čo sa môžeme naučiť od detí, úloha emócií v procese učenia sa (13:23) - dôležitosť otázok v procese spoznávania sa (16:35) - je každý človek mnohotvurčí? (18:35) - strach z neúspechu, jeho pôvod a význam (25:00) - ako pracovať s perfekcionizmom? (28:35) - čo ak "kreativitu necítime", keď chceme tvoriť? (34:57) - úloha motivácie a disciplíne v tvorení (38:02) - Nedeľa offline, informačný pôst, rovnováha konzumovanie<->tvorba (41:28) - budovanie nových zvykov: kedy prestať? ako nastaviť ciele? (49:40) - dôležitosť spätnej väzby, naše očakávania: sú kameňom úrazu? (59:55) - ako účinne inšpirovať a poradiť ostatným (64:37) - ži to, čo hovoríš (72:18) - čo, ak sa nechceme venovať len jednej veci? (82:55) - kľud a pokoj ako kľúč k sústredeniu a radosti (86:40) - praktické výhody multipotenciality: flexibilita, adaptabilita, otvorenosť (92:53) - Dariine denné rituály

web: https://dariamolnar.com/about/ 

instagram: https://www.instagram.com/dariamolnar/Podcast Okoloidúce idey je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.