Beelong / O kríze stredného veku bez servítky #1 Zuzana Gergeľová & Jana Bernaťáková
49:38

Beelong / O kríze stredného veku bez servítky #1 Zuzana Gergeľová & Jana Bernaťáková

22.10.2020

Reinventing yourself alebo Znovu objav seba

Séria Beelong – Čo sa to s nami po 40ke deje?

V dnešnom podcaste som privítala dve hosťky. Začíname ním sériu Beelong a budeme sa pravidelne, zatiaľ raz mesačne venovať témam od ambície k zmyslu. Jadrom našich debát bude zmena po 40ke. Pretože verte - neverte, ak ste v tomto veku a zdá sa vám, že začínate byť nespokojný, nie ste v tom sami. Nebojte sa nepreplo vám. Deje sa to skoro každému, akurát sa o tom málo hovorí. Počúvajte nás. Ste na dobrej ceste.

Mojimi dnešnými hosťami boli Zuzana Gergelová a Janka Bernaťáková

Pýtala som sa aj...

  • Janka Zuzka – vy dve ste stáli pri založení Beelongu. Čo to je Beelong a prečo vznikol si povieme postupne a zároveň som nahrala Trailer pod názvom beelong ktorý si nájdu naši poslucháči na našej platforme. Vy obe máte po štyridsiatke. Zuzka ty si sa podieľala na budovaní rodinného podniku ktorého súčasťou je aj vychýrená reštaurácia Kogo. Janka ty si pôsobila 20 rokov v manažmente poprednej banky. A zrazu ste sa obe rozhodli začať v živote hľadať niečo nové. Niekto nezainteresovaný by možno povedal, že bolo kozám dobre, išli sa na ľad šmýkať? Čo vás k tomu viedlo?
  • O témach v súvislosti so zmenami po 40ke sa často hovorí, že je to kríza stredného veku. Chlap si často kúpi motorku , dobré auto, alebo milenku... niekedy sa rozvedie a zažije druhú mladosť a stane sa otcom. Veľa žien si dá urobiť plastiku, niekedy si nájdu mladšieho millenca...potrebujú mať pocit, že sú žiadané. Toto ale dlho nevydrží... Rozoberme si to
  • Po čase ich to ale prestane baviť... nie? A sú znova na začiatku... Čo môžu urobiť, ak si to títo ľudia uvedomia? Že skrátka novšia motorka ani milenka už ich asi neuspokojí?
  • No a máme aj skupinu ľudí a mne sa zdá, že ich je väčšina... povedala by som to tak, že títo ľudia neurobia NIČ...... trápia sa ako vedia, prípadne zatlačia a vytesnia pocity do úzadia. No a potom z takéhoto postoja vznikajú choroby nie? Telesné a v poslednej dobe duševné..
  • Prečo sa ľudia často boja opustiť takzvané istoty. Mne to niekedy pripomína sedenie na hnoji. Je tam smrad, ale zase ide z toho teplo... Čím to podľa vás je?

Odpovede na tieto otázky, ale aj viac nájdete v podcaste. Sledujte nás na www.40plus.sk alebo na www.beelong.sk

Martina Valachová

Apropo. Nabudúce privítam v rámci série Beelong Doda Dobríka. Na čo sa môžete tešiť?

Budeme sa rozprávať o evolúcii a možnostiach ako riešiť zmeny počas bežného života, tak aby ste nestrácali dynamiku. A aby ste zároveň vedeli živiť rodinu.

Od mikrofónu zdraví a na ďalšie stretnutia sa teší Martina Valachová

P.S: Krátky podcast trailer o Beelong je tu : https://anchor.fm/dashboard/episode/el2nrr

Podcast ODZNOVA - Praktický sprievodca životom by Martina Valachová, www.40plus.sk, valachova777@gmail.com je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.