#48 Ako ušetriť náklady na energiu a oplatí sa zelená energia? S Petrom Kalmanom z Greenlogy
48:44

#48 Ako ušetriť náklady na energiu a oplatí sa zelená energia? S Petrom Kalmanom z Greenlogy

13.06.2021

Vítam vás v podcaste ODZNOVA. A dnes veľmi príznačne k názvu nášho podcastu, pretože sa budeme venovať oblasti, kde začíname takpovediac ako ĽUDSTVO odznova. Hľadáme možnosti a zdravý rozum tam, kde sme rokmi zabudli na to, že naša planéta nevydrží čokoľvek. Rýchle a bezhlavé riešenia nás doviedli tam, kde sme...  

Som rada, že na aktuálne často diskutovanú tému, ktorá súvisí s udržateľnosťou a zdravím našej planéty sa môžem v podcaste porozprávať s Petrom Kalmanom, ktorý vie veľa najmä o zelenej energii.

Peter vyštudoval archeológiu, ale počas pracovného života sa začal orientovať viacej na obchod. Už 11 rokov sa pohybuje v oblasti energetiky a posledné roky práve v tej zelenej. Nie je len nadšenec a podporovateľ obnoviteľných zdrojov, ale aj odborník, ktorý vie poradiť či už bežným ľuďom, ale aj v oblasti firemných zelených riešení. Vo voľnom čase sa zaujíma o históriu a je členom združenia na Záchranu Lietavského hradu.

· Veľa ľudí hovorí, že zelená energia je predražený marketingový nezmysel. Skrátka greenwashing. Ako to vnímate vy?

· Čo si má bežný smrteľník predstaviť pod výrobou zelenej energie? Ktorá energia je skutočne zelená a máme jej dostatok?

· Keď sa rozhodnem pre zelenú energiu, ako to skontrolujem? Zásuvka mi asi nebude svietiť na zeleno... či?

· Ak by som chcela prejsť na zelenú, čo to znamená? Ide len o výmenu dodávateľa? Koľko navyše to bude stáť?

Počúvala som jeden váš rozhovor a chcem sa spýtať ešte aj na výhody zelenej energie pre živnostníkov a menšie firmy. Počula som, že pre nich to môže byť dokonca úsporné

Plus som sa pýtala na otázky od našich poslucháčov.
Oplatí sa vypočuť do konca a garantujem, že budete v téme zorientovaní. A možno sa rozhodnete pre zelenú energiu aj vy. Informácie nájdete aj na www.greenlogy.com

Ak vás zaujali informácie o zelenej energii a chceli by ste vedieť viac, tak Petra Kalmana môžete kontaktovať na peter@greenlogy.com

Priatelia. Verím, že sa vám naše rozprávanie páčilo Budem rada, ak sa o tento ale aj ďalšie naše podcasty podelíte s vašim priateľmi. Sme na všetkých platformách.

Krásne dni a ostaňte nám verní. Od mikrofónu zdraví Martina Valachová

Podcast ODZNOVA - Praktický sprievodca životom by Martina Valachová, www.40plus.sk, valachova777@gmail.com je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.