#41 Janka a Sima o Baterkárni. Vyberáme si produkty. Napríklad, každé mydlo, ktoré predáme zaplatí NOCĽAH jednej žene...
46:20

#41 Janka a Sima o Baterkárni. Vyberáme si produkty. Napríklad, každé mydlo, ktoré predáme zaplatí NOCĽAH jednej žene...

11.04.2021

Dnes budeme rozprávať aj na tému Udržateľnosť.

V rozhovore sa dozviete aj o krásnych myšlienkach, ktoré Janka a Sima uvádzajú do života. Ako budujú komunitu. Ako pomáhajú.

Čo je to udržateľnosť, cirkulárna ekonomika a ako sa vieme postaviť k témam v oblasti životného prostredia? 

Aj tieto otázky som položila dvom skvelým dámam Simi Hlaváčovej a Janke Rehákovej, ktoré okrem iného založili Baterkáreň.

Pýtala som sa aj:

Simi, kedy a prečo ste sa začali venovať témam udržateľnosti. 

Vy v oblasti udržatelnosti prakticky aj podnikáte. Čo všetko robíte v rámci projektu baterkáreň? Dobíjate baterky? 

Majú ľudia skutočný záujem o udržateľnejší život?

Robíte aj rôzne kurzy a pomáhate rozvoju sociálnych podnikov. Povedzte nám niečo k tejto téme. 

Aké ďalšie kurzy robíte?

Ja sa venujem dosť často téme použi čo máš. Dá sa tak ušetriť pomerne veľa peňazí. Často sa ale stretávam s tým, že keď človek chce žiť udržateľne, je to vlastne finančne náročné. Patria sem totiž aj produkty od malých podnikateľov a tie bývajú drahšie ako v reťazcoch. Stretávate sa s týmto argumentom?

 
Ak sa vám rozhovor bude páčiť, zdieľajte ho medzi priateľmi. Dobra nikdy nie je dosť...

Krásny deň

Martina Valachová

Podcast ODZNOVA - Praktický sprievodca životom by Martina Valachová, www.40plus.sk, valachova777@gmail.com je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.