#22 Rozhovor s Adelou Vinczeovou - zabŕdli sme do mnohých tém
43:38

#22 Rozhovor s Adelou Vinczeovou - zabŕdli sme do mnohých tém

01.10.2020

Adelu nie je treba veľmi predstavovať. Je stálica na moderátorskom nebi. Vždy pohotová, vtipná, skrátka ide jej to. 

Pýtala som sa jej aj:

 Vždy ste to takto v živote mali? Alebo sa to postupne takto vykľulo? Je to aj istá forma rutiny a tréningu?

Náš podcast je súčasťou obsahu Magazínu 40plus. Venujeme sa témam, ktoré zaujímajú ľudí v najlepších rokoch. O pár dní budete mať 40. Venujete tomu pozornosť? Nemyslím či chystáte oslavu, ale či sa tým zaoberáte z hľadiska veku...

Ja sa dosť často zaoberám vekovou diskrimináciou. Vlastne aj magazín som založila preto, že po 40ke, blížiac sa k 50ke som pocítila na vlastnej koži vetu: Vaše ročníky nevoláme. Alebo aj: To ste taká stará? Doslovne ma to zaskočilo a nahnevalo. Všímate si takúto formu diskriminácie aj v mediálnej oblasti?

Na Slovensku je bežné, že ak so mnou niekto robí rozhovor, tak za menom v zátvorke dosť automaticky nasleduje číslica. Martina Valachová zátvorka 52... Skade sa to podľa vás zobralo? Zaujímavý by mal byť názor človeka, nie vek...

Nedávno som počúvala jeden podcast a v ňom sa vyjadrovala šefredaktorka ženského magazínu, že má problém dostávať na titulku dámy v zrelom veku. Lebo sú lifestyle a lepšie sa predáva obálka so sviežou mladšou bytosťou... rozumej ideálne do 40ky... Čo si o tom myslíte? Je to normálne?

Na pracovnom trhu je to tak, že ideálny pracovník – manažér má 35 rokov. Maximum do 40ky. To netvrdím ja existujú na to prieskumy. Vnímate to vo svojom okolí? Mimo showbiznis myslím...

Ľudia vo vyššom veku majú čo odovzdať, ale akoby to len málokoho zaujímalo... Ako sa pozerá Adela Vinczeová na medzigeneračnosť? Spoluprácu medzi generáciami?

S Viktorom sa venujete aj životnému prostrediu. Hlavne Viktor je agitátor za zdravý rozum v oblasti triedenia a aj zero waste. Čo vás v tejto oblasti najviac prekvapilo za posledné obdobie?

Na záver som si ešte pripravila krátke otázky...

Čo máte najradšej na svojej práci?

Viete si predstaviť, že by ste robili niečo iné? Čo by to bolo?

Aký je ideálny deň Adely Viczeovej?

Keď sa vám niečo nepodarí, kto alebo čo vám pomôže dostať sa z vlny negativizmu do pozitívnej hladiny?

Podcast sme nahrávali v priestoroch BISAUDIO - Ďakujeme

Rozhovor je súčasťou obsahu Magazínu 40plus

Podcast ODZNOVA - Praktický sprievodca životom by Martina Valachová, www.40plus.sk, valachova777@gmail.com je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.