Beelong / Tvorivosť ako liek s Lýdiou Ladanovou, alebo čo je sila tvorivosti? Že z vás umelec aj tak nebude? Nejde o to...
51:48

Beelong / Tvorivosť ako liek s Lýdiou Ladanovou, alebo čo je sila tvorivosti? Že z vás umelec aj tak nebude? Nejde o to...

02.07.2021

Vítam v ďalšom pokračovaní série podcastov Beelong na tému REINVENTING YOURSELF – ZNOVUOBJAV SEBA ktorý pripravujeme na našej podcastovej platforme ODZNOVA – praktický sprievodca životom v spolupráci s komunitou Beelong. Venujeme sa v nich téme zmenyv našich životoch po 40ke, ktorá je v spoločnosti stále (tak trochu) tabu.

Toto obdobie sa často nazýva aj kríza stredného veku. Prehodnocujeme náš život a posúvame sa od ambícii k zmyslu. Snažíme sa o znovuobjavenie seba. Dnes bude našou témou Sloboda v tvorivosti.

Mojou hostkou je Lýdia Ladanová a budeme sa rozprávať o tvorivosti. O jej sile a tiež o liečivosti...

Lydka je koučka, terapeutka a lektorka. Jej zámerom je inšpirovať ľudí, ako tvorivo narábať so životnou energiou a poslaním. Aby bol ich život v súlade s tým, kým naozaj sú. Založila spoločnosť Happy Company a vedie programy celostného zdravia, Happiness managementu a kreativity.

Aktuálne pripravuje aj vydanie svojej prvej knihy – románu Nanovo. Je to príbeh ženy, ktorá stráca zmysel života a vytvára si ho nanovo.

Lýdie som sa pýtala aj: 

  • Lydka, budeme sa rozprávať o tvorivosti a kríze. Možno by si mohol niekto aj povedať, že čo je toto za téma?
  • Prečo sú ľudia v dospelosti menej tvoriví?
  • Ako pochopiť silu tvorivosti a jej liečivý účinok?
  • Dá sa tvorivosť deliť do nejakých skupín?
  • Ako sa dá tvorivosti učiť?
  • Vie tvorivosť človeka aj brzdiť...?


Táto epizóda vznikla v rámci iniciatívy Reinventing Yourself / Beelong

Informácie o tom, čo to Beelong je a ako vznikol a tiež viac o iniciatíve reinventing yourself znovu objav seba nájdete na našej podcastovej platforme ODZNOVA prakticky sprievodca zivotom ako Beelong trailer. Ak sa vám náš dnešný rozhovor zo série páčil, podelte sa oň so svojimi priateľmi. Sme na všetkých platformách a nájdete nás aj na www.beelong.sk a samozrejme aj v magazíne 40plus.sk

Od mikrofónu zdraví a na ďalšie stretnutia sa teší Martina Valachová


Podcast ODZNOVA - Praktický sprievodca životom by Martina Valachová, www.40plus.sk, valachova777@gmail.com je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.