#21 Toxické vzťahy v partnerstve a v živote - rozhovor s Bronislavou Švrčkovou
31:01

#21 Toxické vzťahy v partnerstve a v živote - rozhovor s Bronislavou Švrčkovou

15.09.2020

Mojou dnešnou hostkou je Bronislava Švrčková. Broňa sa venuje koučinku a v rámci toho aj vzťahom, niekedy aj toxickým. Ako o sebe hovorí: „Pomáham ľudom k Dobrému životu. Som Dobrý kouč.“

Pýtala som sa jej aj...

 Čo je to vlastne toxický vzťah?

Ako to s týmto typom vzťahov je? Žijú ľudia v toxických vzťahoch dobrovoľne?

Dnes sú vzťahy veľmi krátke. Aspoň ja to tak vnímam. Príchody a odchody. Akoby ľudia nemali ochotu skúmať, hľadať a pestovať. Ako to vnímaš v tvojej praxi ty?

Poviem príklad. Ľudia spolu žijú. Majú deti. Deti odrastú a títo partneri sa často rozídu. Akoby sa naplnilo to, prečo spolu boli. Ako to vnímaš v praxi? Prispieva syndróm opusteného hniezda k toxicite vzťahu?

Hovorí sa, že je lepšie sa hádať, ako byť vo vzťahu ticho. Ako vnímaš emócie vo vzťahoch vo svojej praxi ty?

Vzťah je vlastne práca. A to neznie až tak sexi. Veď pracujeme stále. Ako sa dívaš na pestovanie vzťahu?

Môžu k toxicite vo vzťahu prispievať aj sociálne siete? Nie je výnimočné vidieť pár pri večeri. Ona aj on pozerá do mobilu. Kedysi to tak nebolo. Ako sa s tým dá pracovať?

A čo manipulácia a manipulátori?

Budem teraz trochu osobná. Žiješ vo vzťahu? Alebo len mudruješ a užívaš si single život?

Čo by si poradila ľuďom, kde jeden v páre cíti, že to nie je ono a ten druhý nerozumie tomu, o čom ten prvý točí? Je dobré vyhľadať odbornú pomoc?

Viac o práci a koučingu sa dozviete tu: https://www.linkedin.com/in/bronislavasvrckova/

Podcast ODZNOVA - Praktický sprievodca životom by Martina Valachová, www.40plus.sk, valachova777@gmail.com je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.