#49 Obnovte svoje telo do 90 dní. Spravnou stravou sa viete OPRAVIŤ…Silvia Nipčova
49:59

#49 Obnovte svoje telo do 90 dní. Spravnou stravou sa viete OPRAVIŤ…Silvia Nipčova

26.06.2021
Asi nič lepšie nesedí k nášmu názvu podcastu ODZNOVA ako diétovanie. Začíname odznova a celý život to trvá. Niekedy končí až vo vysokom veku. Prečo sa to deje? Kde je pes zakopaný?  Dnes som si pozvala k mikrofónu Silviu Nipčovú a budeme sa rozprávať najmä o strave. Silvia je koučka zdravia, ale to čo sa mi najviac páči, že ide na to vedecky, ale zrozumiteľnou rečou. Silvia je advokátka, manželka a mama 2 detí. Ako sa dostane advokátka k výžive? Ja som sa dočítala o Silvii nasledovné: „Odmalička som bola skôr bacuľatá a mala som nábeh na rýchle priberanie. A tak som v podstate stále celý život skúšala rôzne diéty a športovala. Tam niekde sa zrodil môj úprimný záujem o zdravú stravu a výživu. Hlavne o jej vplyv na to, ako sa cítime a ako vyzeráme. Prečítala som kopu kníh a stovky internetových článkov, mám doma plno kuchárok...“ Silvia postupne absolvovala množstvo kurzov a školení a je certifikovanou koučkou zdravia nielen pre športovcov, ale aj bežných smrteľníkov. Sedí to? Silvii som sa pýtala aj: · Kde robíme najčastejšie chyby? Napríklad fastfoody, polotovary.. a tak podobne... · Čo odporúčaš ľuďom, ktorí sa chcú začať zdravo stravovať? Čo je to tá zdravá strava? · Najmä ženy okolo a po 40ke majú tendenciu priberať. Sama viem, koľko mi dalo práce dajako sa upratať a udržiavať váhu. Čím to je a môže byť každá štíhla ako ty? · Povedz jednu základnú vec mimo stravy, ktorá pomôže napríklad pri redukcii váhy pre začiatok a je udržateľná... · Ženy často zadržiavajú vodu a potom majú pocit, že sú tučné a pribrali. Ako s tým pracovať? Ako sa odvodniť? · Ty veľa rozprávaš aj o doplnkoch. Významný  je rybí tuk. Prečo? Načo? To nám dávali keď sme boli malí... Tvrdíš, že schodnúť sa dá aj dýchaním nosom... · Ktoré doplnky stravy ešte vnímaš ako potrebné dopĺňať? Napríklad magnézium, veľa sa hovorí o vitamíne C... a čo ešte odporúčaš? A denne? Či nejaké pauzy? · Priatelia, ak vás rozhovor so Silviou zaujal, veľa ďalšieho nájdete na www. https://www.foodforhealth.sk/ Silvia publikovala niekoľko článkov aj u nás v magazíne. Nájdete ich veľmi ľahko.. zadajte do hľadáčika Silvia Nipčová... Ak sa vám náš podcast páč, povedzte o ňom aj vašim priateľom. Sme na všetkých platformách a počúvať nás môžete priamo aj v magazíne 40plus.sk Od mikrofónu zdraví a na ďalšie stretnutia sa teší Martina Valachová

Podcast ODZNOVA - Praktický sprievodca životom by Martina Valachová, www.40plus.sk, valachova777@gmail.com je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.