#10 Ivana Molnárová, CEO Profesia: Sme mimo bežnej rutiny, ale môžeme zmeniť veci, ktoré sa nám nepáčili v predchádzajúcom život
22:32

#10 Ivana Molnárová, CEO Profesia: Sme mimo bežnej rutiny, ale môžeme zmeniť veci, ktoré sa nám nepáčili v predchádzajúcom život

31.03.2020
Je tu šanca zmeniť správanie. Síce sme mimo bežnej rutiny, ale môžeme zmeniť veci, ktoré sa nám nepáčili v predchádzajúcom živote. Vnímam, že kríza veľmi pomáha planéte. Zlepšuje sa ovzdušie. Som zvedavá či sa vieme poučiť. Bola by som rada, ak by svet po víruse vyzeral inak. Hovorí šéfka Profesie, Ivana Molnárová.

Pýtala som sa jej :

Zaznamenávate pokles záujmu zamestnávateľov o výber nových pracovníkov?

Včera oznámil hromadné prepúšťanie prvý z väčších zamestnávateľov - DECODOM. Opatrenia štátu vraj nie sú dostatočné. Dá sa podľa teba očakávať hromadné prepúšťanie aj v iných firmách?

Veľa odborníkov odhaduje, že sa po tejto kríze úplne zmenia nákupné správanie a požiadavky trhu na tovary a služby. Vzniknú podľa teba nové profesie a mnohé aspoň na čas zaniknú?

V ponuke je veľa rôznych online kurzov. Môže podľa teba domáce vzdelávanie ľuďom výrazne pomôcť pri hľadaní si práce po kríze?

My v rámci nášho Inštitútu ale aj Magazínu 40plus riešime najmä ľudí v našom veku. .Teda po 40ke a okolo 50ky. Už teraz nemali na ružiach ustlané. Myslíš, že sa môže stať, že firmy otočia a budú potrebovať skúsených ľudí?

Mzdy za posledné 2 roky boli nastavené na stále sa zvyšujúce ceny nehnuteľností a ďalších tovarov a služieb. Očakávaš radikálny prepad, resp. pokles miezd na Slovensku?

Čo dobré sa zo situácie dá zobrať?

Ak sa vám rozhovor bude páčiť, podeľte sa on.

Podcast ODZNOVA - Praktický sprievodca životom by Martina Valachová, www.40plus.sk, valachova777@gmail.com je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.