Pavol Bršlík - slovenský svetový tenor (30.6.2021 22:19)
58:34

Pavol Bršlík - slovenský svetový tenor (30.6.2021 22:19)

30.06.2021
Dnes do Nočnej pyramídy zavíta svetový tenor. Pavol Bršlík pred pár dňami dostal v Bavorskej štátnej opere v Mníchove, kde momentálne pôsobí, čestný titul Kammersänger - komorný spevák. Študoval na bratislavskej VŠMU, v opernom štúdiu CNIPAL v Marseille a absolvoval aj viaceré kurzy popredných speváckych osobností (Ivonne Minton, Mady Mesplé, Peter Dvorský, William Matteuzzi). Spieval v Štátnej opere v Berlíne, v Kráľovskej opere v Bruseli, v Théâatre du Chatelet v Paríži, v Opere v Monte Carlo, či v new-yorskej Metropolitan opere. Je aj vyhľadávaným koncertným umelcom. So špičkovými orchestrami a pod taktovkou veľkých dirigentských osobností sa predstavil v Londýne, Paríži, Edinburgu, Drážďanoch. Rodený Kysučan. Rád pracuje v záhrade, miluje kvety, jeho obľúbenou činnosťou je vŕtať sa v zemi. Moderuje: Kata Martinková. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.