Eva Ľuptáková - historička umenia, kurátorka a kustódka Oravskej galérie (22.3.2021 22:19)
59:56

Eva Ľuptáková - historička umenia, kurátorka a kustódka Oravskej galérie (22.3.2021 22:19)

22.03.2021
36 rokov viedla ako riaditeľka Oravskú galériu a za ten čas sa jej podarilo z nej vybudovať jednu z najnavštevovanejších galérií na Slovensku. Kunsthistorička, kurátorka a kustódka Eva Ľuptáková erudovane a s veľkou vášňou pre výtvarné umenie pripravila desiatky výstav, stále expozície a organizovala aj medzinárodné sympózium maľby. Ako sa pozerá na svojich 40 rokov spojených s Oravou? Čo cíti, keď sa jej podarí získať a vystaviť kvalitné umelecké dielo? Čo si všíma na svojich cestách po zahraničných galériách a prečo si dobre oddýchne pri hubárčení a čítaní detektívok? Moderuje: Zuzana Šebestová. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.