Dana Havranová - odborníčka na vzdelávanie seniorov (4.11.2020 22:19)
01:02:19

Dana Havranová - odborníčka na vzdelávanie seniorov (4.11.2020 22:19)

04.11.2020
Pre niektorých ľudí je celoživotné vzdelávanie zamestnaním, pre iných poslaním, a pre niekoho dokonca kombináciou... ( zamestnania a poslania. ) Dana Havranová je metodičkou Univerzity 3. veku na UK v BA. Možnosť takéhoto záujmového štúdia, ponúka najmä seniorom, až 16 univerzít po celom Slovensku. Seniori sa však v súčasných korona-obmedzeniach veľmi stretávať nemôžu, a tak Dana Havranová prijala pozvanie do NP. Porozpráva nám, prečo sa rozhodla venovať odvetviu zameranom na starších, aké má skúsenosti so záujmom o dobrovoľné vzdelávanie, prípadne ďalšie aktivity ľudí vo vyššom veku, ale aj o svojej mladosti, záujmoch , radostiach, či starostiach. Veď popri práci je dvojnásobnou matkou, pričom mladšia dcérka je dieťa s potrebami špeciálnej starostlivosti. K tomu je Dana Havranová, aj sama prváčkou doktorandského štúdia. Ako sa to všetko dá skĺbiť a zvládnuť? Moderuje Ľudovít Jakubove. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Rozhovor, interview vedie moderátor, hosť nemusí byť len „celebrita“. Respondent môže byť z najrôznejších oblastí, ako napr. umenie, kultúra, film, veda, šport, technika.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.