Gabriela Kaliská - dramaturgička Nočnej pyramídy Rádia Slovensko (8.5.2020 22:19)
01:07:13

Gabriela Kaliská - dramaturgička Nočnej pyramídy Rádia Slovensko (8.5.2020 22:19)

09.05.2020
Postupne Vám predstavujeme jednotlivých členov z tímu NP. Dnešný významný deň v našich dejinách si Gabriela Kaliská každoročne slávila so svojim otcom – bývalým partizánom a významným slovenským novinárom Romanom Kaliským a celou svojou rodinou. Vyštudovaná geologička, niekdajšia novinárka i poslankyňa Slovenskej národnej rady, ale aj pracovníčka Štátnej ochrany prírody. Jedna z autorov ekologickej publikácie Bratislava nahlas. Osoba s hlbokým národným cítením, vzťahom k slovenskej kultúre, krajine i mestám. Náruživá návštevníčka kultúrnych podujatí mnohých žánrov. Predovšetkým však dlhoročná dramaturgička Nočnej pyramídy Rádia Slovensko. Jedna zo štyroch sestier, príslušníčka rozvetveného rodu Kaliskovcov. Náruživá cestovateľka a turistka. Moderuje: Kata Martinková. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Rozhovor, interview vedie moderátor, hosť nemusí byť len „celebrita“. Respondent môže byť z najrôznejších oblastí, ako napr. umenie, kultúra, film, veda, šport, technika.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.