Marek Syrný - historik (24.11.2020 22:19)
01:01:17

Marek Syrný - historik (24.11.2020 22:19)

24.11.2020
V nočnej pyramíde privítame jedného z historikov, ktorí s nami spolupracujú na historických nočných pyramídach, v jeho pripade to bol koniec druhej svetovej vojny. Marek Syrný sa orientuje na roky 1938 a 1948, je autorom viacerých kníh, napríklad Slovenskí demokrati, Slovenskí komunisti, okrem toho spolupracoval na viacerých dielach. Okrem toho je vysokoškolským pedagógom na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Hovoriť budeme o Vojvodine aj o tom, prečo si historik musí obrazne povedané veľa vecí vysedieť a či treba mať na históriu dobrú pamäť. Jeho manželka je pedagogička. Má dve deti. Moderuje: Gabriela Angibaud. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Rozhovor, interview vedie moderátor, hosť nemusí byť len „celebrita“. Respondent môže byť z najrôznejších oblastí, ako napr. umenie, kultúra, film, veda, šport, technika.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.