Gabriel Lešinský - jaskyniar (7.10.2020 22:19)
01:01:17

Gabriel Lešinský - jaskyniar (7.10.2020 22:19)

08.10.2020
Hosť: Gabriel Lešinský, jaskyniar, bol pri objave viacerých neznámych jaskýň na Slovensku. Okrem pravekých jaskynných kresieb z troch našich jaskýň bol pri náleze kresieb v Maďarsku. Udial sa doslova len pár metrov od slovensko-maďarskej hranice. Nie sú prístupné verejnosti. Hovorí o sebe, že je dokumentarista povrchových krasových javov. Pracuje pre Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Objavovaniu a skúmaniu jaskýň sa venuje už 28 rokov. Je aj známou tvárou blonďavého chlapčeka z obľúbeného pudingu z čias socializmu. Moderuje Gabriela Angibaud. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Rozhovor, interview vedie moderátor, hosť nemusí byť len „celebrita“. Respondent môže byť z najrôznejších oblastí, ako napr. umenie, kultúra, film, veda, šport, technika.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.