Silvester Trnovec - afrikanista, spoluautor knihy Afrika - neznámy kontinent (12.10.2021 22:19)
56:41

Silvester Trnovec - afrikanista, spoluautor knihy Afrika - neznámy kontinent (12.10.2021 22:19)

12.10.2021
Afrika ho fascinuje už od detstva, pravidelne navštevuje rôzne časti tohto kontinentu, má tam veľa priateľov a svoj vedecký výskum zameriava na najchudobnejšie časti v regióne Sahel a na obdobie kolonializmu. Je spoluautorom knihy Afrika – neznámy kontinent, ktorá komplexným a atraktívnym spôsobom približuje politiku, históriu, spoločnosť či ekonomiku afrických štátov. Čo sú najväčšie mýty o Afrike? Ako závisí budúcnosť Európy od situácie na tomto kontinente? O svojom výskume, o vzťahu k dejinám a francúzštine, obľúbenom metale či vysokohorských túrach porozpráva Zuzane Šebestovej v dnešnej Nočnej pyramíde. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.