Jozef Benedik - herec, spevák (15.6.2021 22:19)
01:05:17

Jozef Benedik - herec, spevák (15.6.2021 22:19)

15.06.2021
Známy herec a spevák Jozef Benedik, bývalý dlhoročný sólista spevohry Divadla Nová scéna oslávil nedávno okrúhle 70. narodeniny. Charizmatický zjav, krásny zvučný tenor aj plastický herecký výraz ho predurčili na množstvo titulných postáv v operetnom aj muzikálovom žánri. Bol legendárnym Cyranom v muzikáli Cyrano z predmestia, Zobarom z muzikálu Cigáni idú do neba, Profesorom Higginsom z My fair lady, ale aj Danilom z operety Veselá vdova, Orfeom z Orfea v podsvetí, či Knieža Urbino z operety Noc v Benátkach. Jozef Benedik vydal dva albumy talianskych popových skladieb a za CD talianskych piesní Amore mio, bambina mia získal platinovú platňu. O vzťahu k spevu, Taliansku, svojej rodine a opere porozpráva v dnešnej Nočnej Pyramíde. Moderuje: Zuzana Šebestová. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.