Martin Bandzák - fotograf a humanitárny pracovník (29.6.2021 22:19)
01:04:31

Martin Bandzák - fotograf a humanitárny pracovník (29.6.2021 22:19)

29.06.2021
Od fotografovania k humanitárnej činnosti ho priviedol šok z toho, čo videl a zažil. Povedal Martin Bandžák, rodák z Bratislavy, ktorý však veľkú časť detstva prežil v Zambii, kde jeho rodičia pracovali ako lekári. Jeho prvá misia bola zameraná na pomoc postihnutým vírusom HIV, ale postupne to boli obete epidémií, prírodných nešťastí a ozbrojených konfliktov, s cieľom poskytovať v postihnutých oblastiach nielen zdravotnícku pomoc, ale o takýchto oblastiach a situáciách aj informovať a otvárať tak ľuďom oči. Na tomto základe sa stal v roku 2001 spoluzakladateľom humanitárnej organizácie MAGNA. S partnerkou Denisou Augustínovou, s ktorou majú dve deti, spolupracuje na humanitárnych podujatiach. Hoci sú v súčasnosti na Slovensku, kvôli svojej práci, žijú spolu viac v Kambodži, ako u nás. Martin sa vo svojich fotografických projektoch zameriava predovšetkým na ľudí, žijúcich na okraji spoločnosti a v krízových situáciách po celom svete. Okrem iných ocenení, mu v rokoch 2010 a 2017 medzinárodná porota Czech Press Photo udelila hlavnú cenu Fotografie roka. Moderuje: Ľudovít Jakubove. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.