Alžbeta Matusová - rehoľná sestra, skladateľka, učiteľka hudby (10.5.2021 22:19)
01:00:43

Alžbeta Matusová - rehoľná sestra, skladateľka, učiteľka hudby (10.5.2021 22:19)

10.05.2021
Sestra Alžbeta je vyštudovaná huslistka, absolvovala konzervatórium v Bratislave. 3 roky pôsobila v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu. V tom čase vyštudovala aj teológiu na Trnavskej Univerzita (teologická fakulta Alojzianum) a vstúpila do rádu Kongregácie NOTRE DAME – kanonistky svätého Augustína - takzvaných Noterdamiek. Venuje sa stále aj hudbe, je skladateľka. 16 rokov žila v najchudobnejšej oblasti Brazílie ako učiteľka, pôsobila v škôlke a učila deti a dospelých písať a čítať. Učila tam aj klavír a husle a mala tam aj zbory, nacvičovala aj liturgistov. Bola súčasťou skupiny brazílskych liturgických hudobných skladateľov. Hrávala na oslavách i púťach. Teraz pokračuje v štúdiu teológie, odchádza preto do Francúzska. Moderuje: Kata Martinková. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. V pondelok až v piatok o 22:19 v Rádiu Slovensko.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.