Erik Markovič - básnik, spisovateľ (10.3.2021 22:19)
01:00:31

Erik Markovič - básnik, spisovateľ (10.3.2021 22:19)

10.03.2021
V textoch prepája filozoficko-esejistický štýl s literárnou vedou a poéziou, pokúša sa definovať písaním popostmoderné estetické princípy. Laureát prestížnej ceny poézie Básne 2011. Študoval okrem filozofie aj fyziku a poéziu prepája s hudbou. Narodil sa v Spišskej Novej Vsi v rodine hudobníka z povolania. Zaujímala ho aj matematika. Hral na klavír a venoval sa aj výtvarnému umeniu. Moderuje: Gabriela Angibaud. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.