Marta Botíková - etnologička (26.5.2021 22:19)
58:58

Marta Botíková - etnologička (26.5.2021 22:19)

26.05.2021
Významná slovenská etnologička. Pôsobí na katedre etnológie a muzeológie FiFUK. Venuje sa výskumu rodiny, etnickej problematike, či vizuálnej etnológii a antropológii. Je súčasťou významnej generácie etnológov, ktorý vytvorili etnografický atlas Slovenska a encyklopédiu ľudovej kultúry Slovenska. Má dve dcéry, Zuzana pracuje v Radio Slovakia Internacional a Daniela je fyzioterapeutka.. Manžel – profesor Ján Botík je tiež profesor etnológie. Rodená Bratislavčanka z Dunajskej ulice. Má rada klasickú hudbu, od mladých čias je abonentkou koncertov v Slovenskej filharmónii a rada chodí aj do divadla. Rada chodí na chatu vo Vyšnej Boci. Moderuje: Kata Martinková. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.