Ján Jánoši - vyštudoval SVŠT, bol hlásateľom rozhlasu i televízie, stolárom aj šperkárom (7.4.2021 22:19)
01:05:56

Ján Jánoši - vyštudoval SVŠT, bol hlásateľom rozhlasu i televízie, stolárom aj šperkárom (7.4.2021 22:19)

07.04.2021
Ján Jánoši bol roky hlásateľom správ a súčasťou mimoriadne populárneho a sledovaného Rádiožurnálu. Postupne sa prepracoval aj na obrazovky STV a jeho hlas sme počuli i v dokumentárnej tvorbe. Jedného dňa však médiá opustil a stal sa tým, čo ho naučil otec. Drevárom, ale neobyčajným. Vyrábal nábytok, interiéry i solitéry, ako dokázal málokto. Keď toho bolo veľa, opäť presedlal na neobyčajné drevené šperky a dnes navyše pravidelne komentuje na soc. sieti vývoj a situáciu pandémie koronavírusu. Žije striedavo v Bratislave a na juhu Stredného Slovenska a v NP nám porozpráva o svojej práci v Rozhlase i s drevom, aj o umeleckej činnosti, začiatkoch v Divadle Mandragora, štúdiu na SVŠT v Bratislave, či obyčajnom živote. Moderuje: Ľudovít Jakubove. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.