Pavol Blažek - maliar, figuralista, kresliar (8.3.2021 22:19)
51:09

Pavol Blažek - maliar, figuralista, kresliar (8.3.2021 22:19)

08.03.2021
Pavol Blažek žije a tvorí v Brezovej pod Bradlom. Na výtvarnú scénu nastúpil v 80. rokoch 20. stor. a odvtedy prešiel viacerými vývojovými etapami. Maliarske poučenie získaval u prof. M. Rašlu /1979 -1983/ a v grafike a ilustrácii u prof. D. Stopiaka /1984 -1986 VŠVU/. Jeho otec mal blízko k Jozefovi Kronerovi aj postave Strýka Ragana, vraj tie príhody sa mnohé stali. Je ženatý, manželka miluje lyžovanie a fandí Vlhovej. Má Cenu za maľbu Premio Cittá di Porto Sant Elpidio 2007 v Taliansku. Je členom Slovenskej výtvarnej únie a Umeleckej besedy slovenskej. Moderuje: Gabriela Angibaud. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.