Dušan Plašienka - profesor geológie (12.5.2021 22:19)
01:01:01

Dušan Plašienka - profesor geológie (12.5.2021 22:19)

12.05.2021
Profesor geológie a garant študijného odboru tektonika na PriF UK v Bratislave. Zaoberá sa tektonicky a štruktúrne orientovaným výskumom hlavne mezozoických komplexov Západných Karpát, predovšetkým v oblasti Malých Karpát, Považského Inovca, Veporika a bradlového pásma, ako aj regionálnou geológiou, paleotektonickou evolúciou a geodynamikou celých Karpát. Za svoju prácu získal veľa ocenení, napríklad striebornú medailu ŠGÚ Dionýza Štúra, Medailu Dimitrija Andrusova, či Cenu Jána Pettka za vedecký prínos, publikačno-citačný impakt a šírenie dobrého mena slovenskej geológie v zahraničí. Je to jeden z najcitovanejších slovenských vedcov. Vo voľnom čase sa venuje čítaniu, má rád populárno-vedecké práce. Beletriu – napríklad detektívky si necháva na dôchodok. Je to rocker, zaujíma ho najmä hardrock, ale rád si vypočuje aj klasiku, napríklad Vivaldiho. Jeho celoživotným osobným i pracovným záujmom je turistika. Pochádza z Lučenca. Je ženatý, má dve deti a tri vnúčence. Manželka je doktorka filozofie, učí na FiF UK, teraz je predsedníčka Akademického senátu. Moderuje: Kata Martinková. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. V pondelok až v piatok o 22:19 v Rádiu Slovensko.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.