Marián Brestič - fyziológ rastlín (19.5.2021 22:19)
58:36

Marián Brestič - fyziológ rastlín (19.5.2021 22:19)

19.05.2021
Fyziológ rastlín, najmä poľnohospodárskych plodín profesor Marián Brestič vníma svoju vedu ako dobrodružstvo so zodpovednosťou. Zaoberá sa fotosyntézou, účinkom environmentálnych stresov (teplota, sucho, ťažké kovy, nanočastice, mikroplasty...) na rastliny. Vo svojom výskume sleduje dosahy klimatických extrémov na poľnohospodárske rastliny, ich produkciu a kvalitu. Absolvoval Poľnohospodársku Univerzitu v Nitre, kde dnes aj učí, ale bol aj na dvoch študijných pobytoch vo Francúzku. Aktívne hovorí po francúzsky, anglicky, rusky a poľsky. Má rád pobyt v prírode, jeho srdcovkou je Liptov, či Nízke Tatry, ale rád cestuje aj po svete. Vďaka svojej práci sa napríklad viackrát ocitol aj v Číne. Rád číta, najmä literatúru faktu, či filozofické knihy. Kedysi modeloval busty. Pracuje aj v noci, pretože má partnerov zo zahraničia. Moderuje: Kata Martinková. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. V pondelok až v piatok o 22:19 v Rádiu Slovensko.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.