Marta Kurčík Potančoková - muzikálová herečka a speváčka Pressburger Klezmer Band (28.9.2020 22:19)
58:37

Marta Kurčík Potančoková - muzikálová herečka a speváčka Pressburger Klezmer Band (28.9.2020 22:19)

29.09.2020
Marta Kurčík Potančoková študovala muzikálové herectvo na JAMU v Brne a debutovala pod réžijnou taktovkou Jozefa Bednárika v Košickom divadle v muzikáli Oliver! Účinkovala v mnohých muzikálových projektoch v Česku aj na Slovensku (ako napr. Krysař, Král Dávid, West Side Story, Rómeo a Júlia, Mníšky, Vlasy, Traja mušketieri). V súčasnosti ju môžete vidieť vo svetovom muzikáli Bedári a novinke Voda (a krv) nad vodou. Už 16 rokov je speváčkou vo výnimočnej kapele Pressburger Klezmer Band, ktorá spája klezmer hudbu s rôznymi ďalšími druhmi etnickej hudby ...world music. Účinkuje na rôznych festivaloch doma aj v zahraničí, často spájajú koncerty aj s tanečnou školou... Popri divadle a kapele stíha rodinu, má tri deti, žije v domčeku v Devíne a pomáha sa starať o komunitný život v tejto obci. O láske k hudbe, divadlu a svojej rodine porozpráva v dnešnej NP. Moderuje: Zuzana Šebestová. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Rozhovor, interview vedie moderátor, hosť nemusí byť len „celebrita“. Respondent môže byť z najrôznejších oblastí, ako napr. umenie, kultúra, film, veda, šport, technika.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.