Nina Beňová - odborníčka v oblasti obhajoby práv a systémovej pomoci ľuďom bez domova (11.9.2020 22:19)
01:06:47

Nina Beňová - odborníčka v oblasti obhajoby práv a systémovej pomoci ľuďom bez domova (11.9.2020 22:19)

12.09.2020
Expertka v oblasti obhajoby práv a systémovej pomoci ľuďom bez domova z Proti prúdu, vydavateľa Nota bene, Mgr. Nina Beňová, PhD., presadzuje dôstojné bývanie ako základné ľudské právo každého človeka. Etnologička a výskumníčka s dvadsaťročnými skúsenosťami v oblasti systémového riešenia bezdomovectva a ukončovania bezdomovectva. Šíriteľka konceptu "Housing first", spoluautorka pilotných projektov pomoci ľuďom bez domova a iniciátorka vzniku prvej Národnej koncepcie prevencie a riešenia bezdomovectva. Tvrdenie, že najlepšou cestou z bezdomovectva je práca a ak niekto chce, zo svojej situácie sa dostane, je mýtus – to sú slová Niny Beňovej, nominovanej Slovenky roka v kategórii Charita. Vyštudovaná etnologička sa vyše 20 rokov venuje oblasti obhajoby práv a systémovej pomoci ľuďom bez domova, Sandre Vychlopenovej porozpráva i o tom, ako prácu v Bratislave pravidelne mení za domov na Liptove, kde sa aj pekne píšu básne. Moderuje: Sandra Vychlopenová. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.