Alfréd Swan - herec, recitátor (20.11.2020 22:19)
01:00:41

Alfréd Swan - herec, recitátor (20.11.2020 22:19)

20.11.2020
Alfréd Swan sa narodil 14.10.1950 v Bratislave. Vyrastal v príjemnom malomeste na Záhorí, v Malackách. Ako dieťa sa venoval futbalu, divadlu, prírode a náboženstvu. V roku 1973 vyštudoval odbor herectvo na VŠMU. Po doštudovaní sa stal na jeden rok hercom vo Vojenskom umeleckom súbore v Bratislave a od roku 1974 je dlhoročným členom činohry divadla Nová scéna v Bratislave. Počas svojho hereckého pôsobenia stvárnil mnoho divadelných, filmových a televíznych postáv. Aktívne spolupracuje so Slovenským rozhlasom. Od roku 1991 sa venuje nahrávaniu zvukových kníh, ktorých načítal už niekoľko desiatok. Takisto sa venuje aj prednesu poézie, za čo bol ocenený Krištáľovou ružou. Spolupracuje s amatérskymi divadelníkmi v Malackách. Moderuje: Zuzana Šebestová. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. Rozhovor, interview vedie moderátor, hosť nemusí byť len „celebrita“. Respondent môže byť z najrôznejších oblastí, ako napr. umenie, kultúra, film, veda, šport, technika.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.