Miroslava Vallová - prekladateľka (18.5.2021 22:19)
01:04:00

Miroslava Vallová - prekladateľka (18.5.2021 22:19)

18.05.2021
Prekladateľka najmä z talianskeho jazyka, dlhoročná riaditeľka Literárneho informačného centra, propagátorka slovenskej literatúry v zahraničí , nedávno si prevzala Francúzsky rád umenia a literatúry. Ako dcéra významného básnika Miroslava Válka bola od detstva obklopená množstvom kníh, ktoré sa stali jej láskou i prácou na celý život. Vyštudovala taliansky a francúzsky jazyk na FF UK v BA a postupne sa cez prácu korektorky a redaktorky vo vydavateľstve Tatran dostala k prekladom. Na konte má mnohé preklady talianskych autorov ako napr. Umberto Eco, Alberto Moravia či Alessandro Baricco. Ako konzulka žila dlhšie obdobia v Ríme spolu s manželom veľvyslancom Stanislavom Vallom, je mamou primátora BA Matúša Valla. O svojej láske ku knihám, o úskaliach prekladu, o živote v Taliansku, o práci riaditeľky v Literárnom informačnom centre a propagácii slovenskej literatúry v zahraničí porozpráva v Nočnej pyramíde. Moderuje: Zuzana Šebestová. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. V pondelok až v piatok o 22:19 v Rádiu Slovensko.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.