Ivan Baláži - záchranár, bývalý kaskadér (12.3.2021 22:19)
01:05:56

Ivan Baláži - záchranár, bývalý kaskadér (12.3.2021 22:19)

12.03.2021
Ivan Baláži začínal, ako automobilový nadšenec a pretekár, neskôr sa z neho stal kaskadér, a už takmer 3 desiatky rokov sa venuje riešeniu mimoriadnych udalostí a riadi Medzinárodný záchranný systém (IRS). So svojim tímom bol pri epidémiách cholery na Haiti, eboly v Sierra Leone, či SARS-u. V súčasnosti pomáha pri pandémii doma a nevyhýba sa ani najviac postihnutým oblastiam, keď vzorky osobne odoberal napríklad v najviac premorenej Žehre. Ivan Baláži sa narodil v Nitre, ako neposedné chlapčisko vyrastal pr Muráni, trvalé bydlisko má v Bratislave ale riadi nemocnicu v Novej Bani. S akými nebezpečnými situáciami sa stretol v pozícii pretekára a kaskadéra, ale najmä v bežnom živote, pri mimoriadnych situáciách? Čo by sme mali robiť, či nerobiť v súčasnosti, aby sme s coronou dokázali žiť , alebo prečo sa už viac, ako rok nestretol s vnúčatami? Moderuje: Ľudovít Jakubove. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.