Ľubica Čekovská - skladateľka a klaviristka (2.4.2021 22:19)
01:09:02

Ľubica Čekovská - skladateľka a klaviristka (2.4.2021 22:19)

02.04.2021
Meno Ľubica Čekovská už dnes asi netreba nikomu zvlášť predstavovať. Klavíristka a skaldateľka zameraná na klasickú a jazzovú hudbu, sestra známeho muzikanta a komika Mariána Čekovského, ale aj dvojnásobná matka. Ľubica vyštudovala na VŠMU teóriu hudby, a kompozíciu. Pokračovala tiež v Londýne so svetoznámymi osobnosťami u popredných pedagógov klasických žánrov. Jej diela boli uvedené na významných zahraničných i domácich festivaloch súčasnej hudby. Získala množstvo ocenení a pred Vianocami 2020 vydala nádherný album Symfonické Vianoce Ľubice Čekovskej, v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. Napriek vysokej umeleckej kvalite a medzinárodnému uznaniu - veď je držiteľkou množstva ocenení - je rodáčka z Humenného stále srdcom doma a v NP nám porozpráva o hudobných osobnostiach, zážitkoch a skúsenostiach, ale aj o obyčajnom živote s radosťami a starosťami. Moderuje: Ľudovít Jakubove. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.