Zuzana Homolová - interpretka slovenských ľudových balád (21.6.2021 22:19)
56:23

Zuzana Homolová - interpretka slovenských ľudových balád (21.6.2021 22:19)

21.06.2021
K umeniu ju doviedla mama. Dopriala jej to, čo sama v živote nemohla mať. Úspešná pesničkárka a výtvarníčka Zuzana Homolová miluje hory. mesiac bola v Nepále, kde ju oslovil jednoduchý prístup tamojších ľudí k životu. Študovala vo Francúzsku v roku 1968 a tento rok je aj inšpiráciou knihy Francúzsky rok. Oceňovaná pesničkárka zhudobňuje slovenské balady, píše, ale tiež vychováva nové výtvarné talenty na ZUŠ v Bratislave. Prečo má rada pláže, nad ktorými sú skaly? Aj o tom v Nočnej pyramíde. Moderuje: Gabriela Angibaud. Tolkšou Nočná pyramída pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Nočná pyramída - hosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.