Podcast:Nevyhorení

1. Toxická pozitivita ubližuje nám aj okoliu. Prečo zatvárame oči pred problémami?

29.06.2021

„Pozitívna ideológia je dnes medzi ľuďmi veľmi rozšírená. Je populárne veriť tomu, že vďaka pozitívnemu mysleniu budeme úspešní, zdraví a všetko zvládneme, no je to psychologická skratka v komplikovanom svete,“ hovorí psychoterapeutka Lenka Rušarová v podcaste Nevyhorení. V tomto diele sme hovorili o tom, o čo je toxická pozitivita, odkiaľ pramení a aké dopady má tento spôsob myslenia na nás a naše okolie. Naozaj nás robí pozitívne myslenie silnejšími? A kde sa nachádza hranica, kedy je to už nezdravé?

Viac o tomto diele si môžete prečítať v článku na Forbes.sk. Ak vás zaujala téma Toxickej pozitivity, tu je pár našich ďalších odporúčaní:

Knihy:

Emotional Agility: Get Unstuck, Embrace Change and Thrive in Work and Life – Susan David: https://bit.ly/Emorional-Agility-Martinus

Bright-Sided: How Positive Thinking Is Undermining America – Barbara Ehrenreich: https://bit.ly/Bright-sided-Amazon

Toxic Positivity – Theo Tucker: https://bit.ly/Toxic-positivity-Amazon

Podcast:

Dare to Lead with Brené Brown: Brené with Dr. Susan David on the Dangers of Toxic Positivity: https://spoti.fi/35TUcR8

Video:

How Toxic Positivity Leads to More Suffering | Mahmoud Khedr: https://www.youtube.com/watch?v=5EOj2Z7hw5w

Toxic Positivity: The Harmful Habit to Stop Immediately: https://www.youtube.com/watch?v=t2kAkbdS2S4&t=5s

Podcast Nevyhorení je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Zdravie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK