Ficov spolužiak má nahrávku o Bödörovi a peniazoch pre Roba

15.04.2020
Dnes budete počuť najmä hlas Romana Žemberu, generálneho riaditeľa Slovenskej správy ciest. Je bývalým spolužiakom Roberta Fica z gymnázia v Topoľčanoch a nominantom Smeru vo vedení štátnych cestárov. Na nahrávke, ktorú sme získali, rozpráva, ako sa ho „Noro“ prišiel pýtať na 400 tisíc – ktoré sa mali dať „spraviť“. V rozhovore pre náš podcast priznal, že za ním naozaj v tejto veci bol Norbert Bödör. Roman Žembera navyše pred voľbami podpísal výsledky súťaže na vodorovné dopravné značky – teda čiary na cestách – za takmer 16 a pol milióna. Všetky štyri časti zákazky vyhralo to isté konzorcium firiem, ktoré však nepredložilo najlacnejšie ponuky. Na čele konzorcia je firma Sates – pre ktorú Žembera kedysi pracoval, a ktorej dodávateľom vodorovných dopravných značiek, je dodnes Žemberova bývalá firma Doznako. Túto firmu dnes vlastní Žemberova neter. Budete počuť aj reakciu Roberta Fica.  Moderuje Peter Hanák a na tomto podcaste, aj na článku, ktorý nájdete na webe Aktuality.sk, sa podieľal aj Martin Turček. 

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK