Fico odmieta, že Smer iba kradol. Vláda chystá zemetrasenie na súdoch

20.04.2020
Už vieme, na čo vláda Igora Matoviča použije svoju ústavnú väčšinu. Budú to najmä ústavné zmeny v oblasti justície. Chystá sa očista súdnictva, či previerky majetku sudcov a ich rodín. Niektoré súdy zaniknú – a naopak vznikne nový Najvyšší správny súd – ktorý by mal disciplinárne stíhať sudcov, prokurátorov, ale aj exekútorov. Robert Fico označil programové vyhlásenie vlády za nerealistický guláš. Prekážajú mu formulácie o tom, že predchádzajúca vláda zneužívala svoje postavenie na osobné obohacovanie. Budete počuť aj názor právničky z Via Iuris, Evy Kovačechovej. Moderuje Peter Hanák.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK