Čižnár v auguste končí, funkciu dočasne preberie 1.námestníčka. Čo ju má spájať s Jankovskou?

24.07.2020
Jaromír Čižnár na pozícii generálneho prokurátora končí v auguste - prezidentku Zuzanu Čaputovú totiž požiadal o uvoľnenie z funkcie, po tom ako mu uplynulo funkčné obdobie - hoci mohol zostať na čele generálnej prokuratúry, dokým nebude zvolený nový generálny prokurátor.  No nového generálneho prokurátora si musíme počkať - poslanci čakajú či budú môcť voliť šéfa generálnej prokuratúry po novom. Má už koalícia nejakého kandidáta? Ako máme veriť, že novela o prokuratúre nie je šitá na mieru jednému kandidátovi? Pýtali sme sa Juraja Šeligu zo Za ľudí. Novela zákona o prokuratúre sa nepozdáva Rade prokurátorov - žiadajú prezidentku, aby zvážila vetovanie novely. O téme sme sa rozprávali s popredsedom Rady prokurátorov SR Stanislavom Jakubčikom. Napriek tomu, že posledné týždne sú prírastky prípadov koronavírusu v desiatkach, neschválili sme nový pandemický plán. Budete počuť exministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK