Prečo nechali Jankovskú vo väzbe? Krajčí chce uvoľňovať opatrenia
37:20

Prečo nechali Jankovskú vo väzbe? Krajčí chce uvoľňovať opatrenia

22.01.2021
Od februára nás zrejme môže čakať uvoľňovanie opatrení - ako pohyb medzi okresmi či lyžovačka. Podmienkou však takmer všade bude negatívny test. Budete počuť ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Monika Jankovská opäť žiadala o prepustenie z väzby. Súd ju však na slobodu nepustil - v čom mohol mať pochybnosti? Pýtali sme sa Xénie Makarovej z Nadácie zastavme korupciu. „Treba prihliadať na to, že Jankovská si robí vlastnú obhajobu. Je to dlhoročná skúsená bývalá sudkyňa a štátna tajomníčka a chápe, v akých mantineloch by sa ideálne mala pohybovať, aby to pre ňu bolo, čo najlepšie,” opisuje v dnešnom podcaste Makarová. Ruský opozičník Alexej Navaľnyj zaúradoval cez svoj fond aj spoza mreží, a to videom Palác pre Putina. Ukazuje v ňom, aké má mať údajne ruský prezident sídlo s vlastnou ochrankou, kostolom či  bezletovou zónou. Zajtra sa avizujú vo viacerých mestách demonštrácie. „Ruské ministerstvo vnútra nabádalo tých, ktorí majú v pláne ísť protestovať, že ide o protiprávne konanie a môžu byť za to stíhaní," opisuje v dnešnom podcaste novinárka. Je však Navaľnyj natoľko populárny, aby pre neho vyšlo do ulíc dostatok ľudí? Budete počuť reportérku redakcie Aktuality.sk Stanislavu Harkotovú, ktorá tiež vysvetľuje, prečo ruského opozičníka zatkli. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.