Sulík vs. Matovič. Je v koalícii konflikt? O šéfovi justície môže rozhodnúť 1 hlas cez Skype

27.04.2020
Šéfovia koaličných strán Richard Sulík a Igor Matovič majú iné pohľady nielen na otváranie obchodov počas koronakrízy. Zhoršené vzťahy pripustil premiér Matovič včera na Markíze. My sme sa o tom rozprávali s Richardom Sulíkom. Najvyšší súd ani po dnešku nemá riadne zvoleného šéfa. Voľbu odložili na máj, lebo noví členovia súdnej rady sa na ňu nestihli pripraviť. Ani májový termín však nemusí stihnúť ďalší nový člen – Ján Mazák – ktorý zrejme bude musieť byť v karanténe. Dnes chcel voliť cez Skype, no nevyšlo to. Ďalší člen súdnej rade chýba, lebo ho ešte vláda nevybrala. Ak ho aj dovtedy vyberie, bude mať opäť málo času na prípravu. Voľby pritom bývajú tesné – na zvolenie šéfa justície už chýbal aj jeden či dva hlasy. Budete počuť šéfku súdnej rady Lenku Praženkovú a aj novú členku rady Evu Mišíkovú. Voľba sa teda môže znova odkladať – alebo súdnej rade môžu znova chýbať hlasy. Moderuje Peter Hanák.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK