Ústavný právnik: Na opätovné zavedenie Núdzového stavu musia byť reálne dôvody, inak do hry zrejme vstúpi Ústavný súd.

04.06.2020
Núdzový stav nie je možné znova vyhlásiť, ak na to neexistujú reálne dôvody, hovorí ústavný právnik Marián Giba. Pripomeňme, že 90dňová lehota núdzového stavu uplynie už o pár dní no premiér sa už pohráva s myšlienkou jeho opätovného vyhlásenia. Podľa Gibu by v takom prípade zrejme prišiel na rad Ústavný súd, ktorý by rozhodnutie vlády mohol zvrátiť. Kresťania na Slovensku nie sú prenasledovaní, vysmievanie sa z náboženskej viery ale musí mať svoje hranice, tvrdí to predsedníčka kresťanskej únie Anna Záborská. "Prečo by mal niekto urážať pána Boha, sloboda prejavu nie je bezbrehá," myslí si Záborská.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK