Politológ: Smeru hrozí zánik. Fico môže skončiť ako Mečiar a Pellegrini s novou stranou

22.05.2020
Šestnásti poslanci banskobystrického kraja za Smer-SD zverejnili výzvu, v ktorej jasne hovoria, že chcú vidieť na čele strany Petra Pellegriniho.  Podla župnych poslancov sa k expremiérovi viaže „ vysoká dôvera ľudí aj mimo členskej základne strany, ktorú získal v pozícii predsedu vlády a volebného lídra strany.” Samotný Peter Pellegrini už viackrát naznačil. že ma záujem obsadiť miesto predsedu Smeru a keď sa tak nestane v hre je aj odchod zo strany. No a predseda strany Robert Fico poslal všetkým poslancom Smeru-SD list, v ktorom hovorí o naivných verejných vyhláseniach. Časť z listu v podcaste číta Ján Petrovič. O situácii v Smere, o budúcnosti strany, ale aj o súboji medzi Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim o stoličku predsedu, sme sa rozprávali s politológom Radoslavom Štefančíkom.  Aktuality.sk dnes píšu o tom, ako mal Marián Kočner konzultovať s bývalým viceprezidentom finančnej správy Dušanom Pátekom biznis aktivity, či urgovať rôzne „službičky“. O téme sme sa rozprávali s autorom článku Martinom Turčekom.  V komunikácii sa tiež spomína, že ,,je rozrobená veľká ryba (bude to pekný úspech - aj mediálny)“... Podľa Nadácie zastavme korupciu okolnosti sedia na prípad s podnikaním a údajného krátenia daní vtedajšieho opozičného politika (OĽaNO) Igora Matoviča. A teda práve súčasný premiér, vtedajší opozičný poslanec, by mohol byť podľa nadácie spomínaná ,,rozrobená veľká ryba”. Budete počuť Xéniu Makarovú z nadácie Zastavme korupciu.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK