Najviac úmrtí na covid? Nízka dôvera, zlé trasovanie a „dátové peklo"
34:11

Najviac úmrtí na covid? Nízka dôvera, zlé trasovanie a „dátové peklo"

16.02.2021
Slovensko je na čele celosvetového rebríčka úmrtí na covid-19 na milión obyvateľov za posledných sedem dní. Prečo je to tak? A mala by za to vláda vyvodiť zodpovednosť?  V dnešnom podcaste sme sa na to pýtali viacerých odborníkov. Budete počuť genetika a biológa z Vedeckého parku UK Tomáša Szemesa, lekára z Fakultnej nemocnice v Nitre Petra Visolajského, epidemiologičku Zuzanu Krištúfkovú, sociológa SAV Roberta Klobuckého. Prezidentka Zuzana Čaputová sa dnes stretla s vedcami. Matematik Richard Kollár po stretnutí s hlavou štátu uviedol, že sme v “dátovom pekle”. Jeden z najdlhšie slúžiacich šéfov finančnej správy František Imrecze,  ktorý dnes sedí vo väzbe pre miliónové utajené zmluvy, má rozľahlú vilu s výhľadom na Dunaj. Nehnuteľnosť však prevyšuje Imreczeho oficiálne príjmy. Budete počuť novinára Martina Turčeka. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.