Kiná a divadlá sa neotvárajú, majú problémy. Ako to vyzerá v nákupných centrách

20.05.2020
Dnes sa otvorili nákupné centrá a ďalšie služby. Mali sa otvoriť aj kiná a divadlá, ale to sa zjavne nedeje. Boli sme sa pozrieť v nákupnom centre - kino je opustené a zatvorené.  Čo sa deje a kedy sa otvoria kiná? Niektoré siete kín avizujú, že tento týždeň to nebude. Peter Gašparík zo siete kín Cinemax tvrdí, že sa im to ekonomicky neoplatí a ani nemajú čo hrať.  Niektoré iné kiná sa otvoria, ale počet divákov bude výrazne obmedzený. Vypočítali, že vzhľadom na opatrenia môžu do sály vpustiť len štvrtinu divákov. Menej bude aj predstavení. A problém je aj to, že stále platí zákaz z ministerstva kultúry, hovorí šéf Slovenského filmového ústavu, ktorý prevádzkuje kino Lumiére, Peter Dubecký. Neotvárajú sa ani divadlá. Budete počuť stanovisko Slovenského národného divadla aj ministerstva kultúry. Moderuje Peter Hanák. 

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK