Mal Bašternák napísane majetky na biele kone? Nad Kotlebom sa zmráka

29.05.2020
Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku dnes pokračovalo pojednávanie s lídrom ĽSNS Marianom Kotlebom za šeky v hodnote 1488. Kotleba ešte pred výpoveďami svedkov požiadal o slovo, petože vraj nerozumie, prečo mu hrozí prísnejší trest.  Na svedeckú stoličku si sadol aj Ondrej Ďurica, poslanec, hovorca ĽSNS a v minulosti spevák kapely Biely odpor. Súd sa ho pýtal, aké gestá používa publikum na jeho vystúpeniach a či pozná symboliky, ktoré sú používané v neonacistických hnutiach. Na súde sa prehrávalo aj video z veľkého protestu proti imigrantom, ktorý sa konal v Bratislave v júni 2015. Na proteste vtedy vystupoval aj Marian Kotleba. Ten video spochybnil. Dnešné pojednávanie sme analyzovali s odborníkom na extrémizmus Danielom Milom. Aktuality.sk dnes píšu o tom, že Slovensko žaluje Bašternákových ľudí a stratené milióny vymáha späť. Čo ostane Ladislavovi Bašternákovi po návrate z väzenia, keď sa podarí Slovensku so žalobou uspieť? O téme sme sa rozprávali s autorkou článku Laurou Kellöovou  

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK