Kočner dal lustrovať aj kritikov z Facebooku. Hrozí nám žaloba za diskrimináciu rómskych detí

05.06.2020
Marian Kočner dal lustrovať svojich kritikov z Facebooku. A o ľudoch mal vedieť naozaj citlivé informácie - vzdelanie, vzťahy, rodičovské spory i bytové pomery. Otázne je, ako sa k citlivým informáciam dostal? Budete počuť investigatívnu novinárku Lauru Kellöovú. Súčasne vedenie ministerstva školstva na čele s Branislavom Gröhling po predchádzajúcej vláde zdedilo právne konanie Európskej komisie voči SR pre podozrenie z porušenia smernice o rasovej rovnosti. Slovensku teraz pre diskrimináciu vo vzdelavaní rómskych detí na školách hrozí žaloba pred Súdnym dvorom EÚ. Európska komisia nás na problém upozorňuje už od roku 2015. O téme sme sa rozprávali so štátnou tajomníčkou rezortu školstva Monikou Filipovou. Budete počuť aj Vlada Rafaela z organizácie eduRoma.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK