Mičovský končí, dôveroval nesprávnym. Kto je zadržaný novinár Pratasevič?
36:29

Mičovský končí, dôveroval nesprávnym. Kto je zadržaný novinár Pratasevič?

25.05.2021
Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský končí a demisiu podá v pondelok. Deje sa to len niekoľko dní po tom, ako polícia zatkla šéfku Slovenského pozemkového fondu a Mičovského nominantku Gabrielu Bartošovú. Aký bol Mičovský minister a o čom vypovedá jeho nominácia Bartošovej? Rozprávali sme sa so šéfkou nadácie Zastavme korupciu Zuzanou Petkovou. Bieloruského novinára, bývalého šéfredaktora opozičného spravodajského kanálu Nexta Ramana Prataseviča v nedeľu zadržali bieloruského bezpečnostného zložky po nútenom pristáti lietadla v Minsku. Reaguje na to aj EÚ - lídri sa zhodli na nových sankciách pre Bielorusko, ktoré  sa majú dotknúť aj leteckej dopravy. Čo to bude znamenať pre Bielorusov, ktorí náhle budú potrebovať opustiť krajinu, ale aj pre Európanov? Kto je vlastne zadržaný novinár Pratasevič a o čo môže ísť Alexandrovi Lukašenkovi? V podcaste všetko vysvetlí novinárka Stanislava Harkotová. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.