Až 68-tisíc čašníkov, kuchárov či recepčných môže prísť o prácu. Skončiť môžu hotely a penzióny

17.04.2020
Koronakríza vo veľkom postihla aj cestovný ruch.Ten zamestnáva na Slovensku viac ako 160 tisíc ľudí. Momentálne je  25.000 prevádzok zatvorených a hrozí, že už po lete sa môžeme rozlúčiť s viacerými z nich.  Ak majú prevádzky neskrachovať, musia sa otvoriť počas letnej sezóny, tvrdí v našom podcaste prezident Zväzu cestovného ruchu SR Marek Harbuľák. Prognózy sú ale negatívne a podľa zväžu môžu do konca roku 2020  prísť o prácu v cestom ruchu až 68-tisíc ľudí.  Na situáciu  v cestovnom ruchu dnes reagoval aj minister financií Eduard Heger a premiér Igor Matovič. Môže nas zamestnávateľ len tak prepustiť? A ako sa zmenili naše pracovné práva počas vírusu. Má mi zamestnávateľ povinne zaobstarať rúška a rukavice? Na otázky v dnešnom podcaste odpovedá právnička organizácie Via Iuris Eva Kovačechová.  

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK